2020-tól nem lesznek állami helyek a Corvinuson
Jövőre még nem változik a felvételi, 2020-tól viszont a diákoknak nem lesz lehetősége állami helyekre jelentkezni.
Jövőre még nem változik a felvételi, 2020-tól viszont a diákoknak nem lesz lehetősége állami helyekre jelentkezni.
2030-ra bekerüljön a világ 200 és Európa 100 legjobb egyeteme közé – ez a cél a Budapesti Corvinus Egyetemmel.
A jelenlegihez hasonló mértékben, évfolyamonként ezres nagyságrendben megmarad az ingyenes tanulás lehetősége a Budapesti Corvinus Egyetemen azt követően is, hogy alapítványi fenntartásúvá válik az intézmény - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszteri biztosa az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Miniszteri biztosokat neveztek ki az Innovációs és Technológiai Minisztériumban (ITM) a tárcához tartozó meghatározó területekre - közölte a minisztérium pénteken. Miniszteri biztos lesz a Corvinus kancellárja is.
Mit érzékelnek majd a Budapesti Corvinus Egyetem jelenlegi hallgatói az intézményt érintő változásokból? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Semmilyen tájékoztatást nem kaptak a minisztériumtól a felsőoktatási intézmények fenntartói struktúrájának átalakításáról – írja a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete.
Alapjaiban forgatná fel a kormány a felsőoktatást, de a konkrét elképzelést sem a rektorok, sem a hallgatók nem ismerik.
A 2019-ben felvételizők még állami ösztöndíjas helyekre jelentkezhetnek majd, 2020-tól pedig indul a Corvinus-ösztöndíj – írja a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatói önkormányzata, amely arra is kitér, hogy a Corvinus-ösztöndíjasok is kapnak majd tanulmányi és szociális támogatást.
Megmarad az ingyenes tanulás lehetősége a felsőoktatásban – írja közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium, amely szerint a Corvinuson 2020-tól ugyanannyi térítésmentes hallgatói hely lesz, mint amennyit jelenleg biztosít az állam.
A kormány szerdai ülésén tárgyalja újra a felsőoktatásban dolgozók béremelésére vonatkozó javaslatot. Arról is hamarosan elkezdődik az egyeztetés, hogy mely szakoknál lesz központi ponthatár a felvételin - közölte Palkovics László felsőoktatási államtitkár szerdai online fogadóóráján.
Januártól alkalmazott tudományok egyetemeként működik az eddigi Budapesti Gazdasági Főiskola, a Dunaújvárosi Főiskola, és a Nyíregyházi Főiskola, júliustól pedig szintén e kategóriába tartozik a Kecskeméti Egyetem és az Eszterházyi Károly Egyetem is.
A Budapesti Corvinus Egyeteme szenátusi ülésén fölényes többséggel szavazták meg, hogy nem egyeznek bele a budai karok elvételébe. Ugyanakkor ez már nem másítja meg Balog Zoltán döntését, aki mindenképpen a Szent István Egyetemmel való integrációt szorgalmazza.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.